Poslední komentáře

Hodnocení klinik

Sanatorium RepromedaSanatorium Repromeda100%
Sanatorium RepromedaSanatorium Repromeda100%
UNICA, spol. s r.o.UNICA, spol. s r.o.100%
Arleta IVFArleta IVF100%
StellartStellart100%

Partneři

Nutribullet
dieta Ketofit
Očekáváte nový přírůstek do rodiny? Připravte pro něj krásný pokojíček! Skvěle vám k tomu poslouží barevné tapety do dětského pokoje ze zdravotně nezávadných materiálů.

Centrum asistované reprodukce IVF Praha poskytuje diskrétně darování spermatu k umělému oplodnění.
IVF KV

Facebook

< návrat zpět

ON-LINE PORADNA


Téma: početí v menopauze rss

Zaslal/a 1.08.2015

Dobrý den,
ráda bych získala nějaké informace o možnosti početí v případě, že jsem začala užívat Novofem.
Je mi 50 let. S partnerem cca 5 let necháváme přírodě "početí" . Oba děti milujeme a myslím, že jsme si další dítě i v tomto věku přáli. Časem jsme přestali toto téma sledovat. Před 4 měsíci vážně onemocněl syn (24). V té době jsem ztratila psychickou stabilitu, začala s "plačtivostí" atd. Navštívila jsem lékaře ( 04/2015), zda se nejedná o menopauzu. Dle krve a vyšetření menopauze nic nenasvědčovalo ( dr. potvrdil i symptomy ovulace). Následně synovy problémy gradovaly ani jsem si nevšimla, že mi vynechal menzes. Při druhém výpadku menzes ( 06/2015) jsem byla překvapená, začala jsem zvažovat zda v případě, že jsem těhotná již není "pozdě". Do 50 -ky mi to nějak nepřišlo 1
Navštívila jsem lékaře (07/2015) a k mému velkému překvapení jsem byla informována, že moje tělo nejeví známky žádné "hormonální" aktivity. Lékař mi nedokázal odpovědět na otázku zda je to trvalý stav nebo zda se jedná o "přechodný útlum" z důvodu psychického vypětí.
Dohodli jsme se na 3 měsíční hormonální medikaci - Novofem.
Nyní mám obavy, že mohu během této kůry otěhotnět.
Můžete mi odpovědět 1) zda mohu při užívání Novofem otěhotnět a 2) jaká by byla případná rizika - zdraví dítěte atd. Dítě si stále velmi přeji, ale možná je lepší počkat na vnoučata 7 Děkuji Iva


, #000082
Drahá Ivo, šance, že otěhotníte tu je. Sice opravdu velmi zanedbatelná. Těhotenství ve vašem věku by znamenalo značné riziko - je zbytečné tu spekulovat, jaké riziko hrozí vám nebo potenciálnímu dítěti. Doporučuji Vám nepokoušet štěstí.
Raději se soustřeˇdte na stávající děti, případně si pořidte nějakého mazlíčka, který odvede vaší pozornost jinam.
Přeji Vám hodně štěstíInformace

Kontakty

Hlavní partneři

Magazín o zdraví Zdraví a Sport.cz
Řešení na problémy s klouby oKloubech.cz