Poslední komentáře

Hodnocení klinik

Sanatorium RepromedaSanatorium Repromeda100%
Sanatorium RepromedaSanatorium Repromeda100%
UNICA, spol. s r.o.UNICA, spol. s r.o.100%
Arleta IVFArleta IVF100%
StellartStellart100%

Partneři

Nutribullet
dieta Ketofit
Očekáváte nový přírůstek do rodiny? Připravte pro něj krásný pokojíček! Skvěle vám k tomu poslouží barevné tapety do dětského pokoje ze zdravotně nezávadných materiálů.

Centrum asistované reprodukce poskytuje diskrétní a bezpečné darování spermií k umělému oplodnění.
Mladý ječmen špičkové kvality za bezkonkurenční cenu
IVF KV

Facebook

Dětské oči

Dětské oční centrum Kukátko se zaměřuje na prevenci a léčbu dětských zrakových vad.  Důraz je kladen především na včasné zachycení očního onemocnění a kvalifikovanou léčbu na míru pro každé dítě.  Centrum se věnuje i osvětě mezi rodiči, spolupracuje s mateřskými školkami a pediatry. 

Rodiče si mnohdy neuvědomují nutnost pravidelných preventivních vyšetření dětí u specializovaného lékaře.  Mezi riziková oční onemocnění patří především tupozrakost (amblyopie), ale i šilhání (strabismus). Tupozrakost lze úspěšně vyléčit pouze v raném dětském věku.  Pokud se tato zraková vada neodhalí včas a nezahájí se léčba, dítě si zrakový hendikep nese do dospělosti.  Potom už vadu nelze odstranit. Tupozrakost přitom patří k poměrně častým zrakovým postižením, udává se, že jí trpí 2 až 4% dětské populace.

Léčba tupozrakosti a šilhání vyžaduje odborný přístup, trpělivost a důslednou spolupráci lékařů a rodičů. V Kukátku se kromě brýlových korekcí, používání okluzí a okluzorů k zakrytí zdravého oka, využívá i speciálních očních cvičení, která podporují a trénují nemocné oko. Součástí léčby jsou speciální hry, které děti baví a léčba je tak pro ně příjemná.

V Kukátku je pro děti vytvořeno příjemné prostředí, které připomíná hernu. Děti se zde cítí volně a přirozeně. K tomu přispívá i laskavý a přátelský přístup dětských očních lékařů, ortoptistů a dalších očních specialistů.

Web: www.detskeoci.czInformace

Kontakty

Hlavní partneři

Magazín o zdraví Zdraví a Sport.cz
Řešení na problémy s klouby oKloubech.cz