Poslední komentáře

Hodnocení klinik

Sanatorium RepromedaSanatorium Repromeda100%
Sanatorium RepromedaSanatorium Repromeda100%
UNICA, spol. s r.o.UNICA, spol. s r.o.100%
Arleta IVFArleta IVF100%
StellartStellart100%

Partneři

Nutribullet
dieta Ketofit
Očekáváte nový přírůstek do rodiny? Připravte pro něj krásný pokojíček! Skvěle vám k tomu poslouží barevné tapety do dětského pokoje ze zdravotně nezávadných materiálů.

Centrum asistované reprodukce IVF Praha poskytuje diskrétně darování spermatu k umělému oplodnění.
IVF KV

Facebook

< návrat zpět

Co to je hysteroskopie?

Hysteroskopie je druh endoskopického vyšetření, které umožňuje pomocí speciálního nástroje (endoskop) prohlédnout, odebrat vzorek tkáně či provést operační ošetření v dutině děložní.

Ověřit lze abnormity, jako jsou polypy, myomy, slizniční záněty, vývojové vady a cizí předmět v děloze. Zákrok se většinou provádí v 1. polovině menstruačního cyklu.

Zákrok se provádí pomocí endoskopu (úzký nástroj), který se zavede do hrdla dělohy.  Děložní dutinu vyplní tekutinou, která ji roztáhne a doktor tak lépe může prohlédnout a zjistit stav.

Velmi často se tento zákrok provádí v případě Ashermanova syndromu. Syndrom vzniká na základě vazivových srůstu uvnitř dělohy. Projevuje se změnou délky menstruačního cyklu a krvácením. Způsobuje často také opakované potraty, bolestivé zadržování krve a neplodnost ženy. Postihuje ženy i dívky bez ohledu na věk.

 Informace

Kontakty

Hlavní partneři

Magazín o zdraví Zdraví a Sport.cz
Řešení na problémy s klouby oKloubech.cz