Přirozené oplodnění ve věku od 50 let je velmi málo pravděpodobné. Ovšem existují případy, kdy došlo k početí u žen po 60 roce věku.
Jednou z překážek při snaze o oplodnění u žen pokročilého věku je tzv. menopauza. Nastává v období mezi 40 až 55 rokem věku ženy, kdy dochází k útlumu vaječníků a produkce pohlavních hormonů. Ženě se přestávají "tvořit" další vajíčka a stává se tak neplodnou. Bohužel existují i případy tzv. předčasné menopauzy.
Šance pro ženy v pokročilém věku a v menopauze
V tomto případě, může mít žena dítě jedině, že získá vajíčka od dárkyně. Oplodněné vajíčko partnerovým spermatem se poté přesune do dělohy ženy.
Pokročilý věk otce na vznik postižení u plodu není potvrzen. Existuje spousta případů, kdy se starému pánovi narodilo naprosto zdravé miminko.
U žen bohužel dochází společně s přibývajícím věkem i k nárůstu rizik, které přímo ovlivňují průběh těhotenství, zdraví potenciálního miminka (např. stoupá riziko Downova syndromu) a jejího zdraví (vznik cukrovky). Každá žena v pokročilém věku by měla zvážit, zda je schopna tyto rizika přijmout.
Řekněme, že optimální nejpozdnější věk pro početí dítěte u ženy je do 35 let.
Komentáře
já souhlasím tím že v padesáti má žena věk ,ale myslím si že nikdo nemá právo rozhodovat o je jim životě Každá žena by se měl rozhodnout sám . není vůčí ženám fer