Poslední komentáře

Hodnocení klinik

Sanatorium RepromedaSanatorium Repromeda100%
Sanatorium RepromedaSanatorium Repromeda100%
UNICA, spol. s r.o.UNICA, spol. s r.o.100%
Arleta IVFArleta IVF100%
StellartStellart100%

Partneři

Nutribullet
dieta Ketofit
Očekáváte nový přírůstek do rodiny? Připravte pro něj krásný pokojíček! Skvěle vám k tomu poslouží barevné tapety do dětského pokoje ze zdravotně nezávadných materiálů.

Centrum asistované reprodukce IVF Praha poskytuje diskrétně darování spermatu k umělému oplodnění.
IVF KV

Facebook

Těhotenství v pokročilém věku

Těhotenství v pokročilém věkuOdpovědi na Vaše otázky:
Je možné mít dítě i po padesátce?
Lze otěhotnět i v předčasné menopauze?

Přirozené oplodnění ve věku od 50 let je velmi málo pravděpodobné. Ovšem existují případy, kdy došlo k početí u žen po 60 roce věku.

Jednou z překážek při snaze o oplodnění u žen pokročilého věku je tzv. menopauza. Nastává v období mezi 40 až 55 rokem věku ženy, kdy dochází k útlumu vaječníků a produkce pohlavních hormonů. Ženě se přestávají "tvořit" další vajíčka a stává se tak neplodnou. Bohužel existují i případy tzv. předčasné menopauzy.

Šance pro ženy v pokročilém věku a v menopauze

V tomto případě, může mít žena dítě jedině, že získá vajíčka od dárkyně. Oplodněné vajíčko partnerovým spermatem se poté přesune do dělohy ženy.

Pokročilý věk otce na vznik postižení u plodu není potvrzen. Existuje spousta případů, kdy se starému pánovi narodilo naprosto zdravé miminko. 

U žen bohužel dochází společně s přibývajícím věkem i k nárůstu rizik, které přímo ovlivňují průběh těhotenství, zdraví potenciálního miminka (např. stoupá riziko Downova syndromu) a jejího zdraví (vznik cukrovky). Každá žena v pokročilém věku by měla zvážit, zda je schopna tyto rizika přijmout.
Řekněme, že optimální nejpozdnější věk pro početí dítěte u ženy je do 35 let.

Vydáno: 5.05.2015 | 
Přečteno: 8662x | 
Autor: ondra
 | Hodnocení:

Komentáře rss


, mit dítě vpadesáti odpovědět
Dobrý den,
já souhlasím tím že v padesáti má žena věk ,ale myslím si že nikdo nemá právo rozhodovat o je jim životě Každá žena by se měl rozhodnout sám . není vůčí ženám fer 1Informace

Kontakty

Hlavní partneři

Magazín o zdraví Zdraví a Sport.cz
Řešení na problémy s klouby oKloubech.cz