Poslední komentáře

Hodnocení klinik

Sanatorium RepromedaSanatorium Repromeda100%
Sanatorium RepromedaSanatorium Repromeda100%
UNICA, spol. s r.o.UNICA, spol. s r.o.100%
Arleta IVFArleta IVF100%
StellartStellart100%

Partneři

Nutribullet
dieta Ketofit
Očekáváte nový přírůstek do rodiny? Připravte pro něj krásný pokojíček! Skvěle vám k tomu poslouží barevné tapety do dětského pokoje ze zdravotně nezávadných materiálů.

Centrum asistované reprodukce poskytuje diskrétní a bezpečné darování spermií k umělému oplodnění.

Facebook

Rizika umělého oplodnění

Rizika umělého oplodněníUmělé oplodnění resp. asistovaná reprodukce (zkratka IVF – in vitro fertilizace) bývá poslední a často úspěšnou nadějí mnoha párů, které z nějakého důvodu nemohou počít vytoužené miminko přirozenou cestou.

Výhodou této techniky je její využitelnost na téměř všechny druhy poruch plodnosti včetně partnerů, u kterých se pravou příčinu neplodnosti nepodařilo zjistit. Co se týče úspěšnosti umělého oplodnění, v prvním cyklu obvykle otěhotní cca 20 % žen, během tří cyklů až 75 % žen. Bohužel také u této metody musí pár počítat s možnými riziky.


Kvůli větší šanci na uchycení plodu, se do dělohy často implantují dvě nebo více embryí. Mohou se však uchytit všechna a dojít tak k vícečetnému těhotenství. Takové těhotenství (3 a více embryí) přináší řadu rizik jak pro matku, tak i  pro potomky (potrat, krvácení, cukrovka, anémie, dětská mozková obrna způsobená nízkou porodní vahou...). Proto se doporučuje přenášet max. dvě embrya a novým trendem je zavádět při IVF pouhé jedno.


Velkým zásahem do organismu ženy je i nezbytná hormonální léčba, která stimuluje vaječníky k činnosti. Největším rizikem je ovariální hyperstimulační syndrom, jež může být ve výjimečných případech smrtelný. Většina žen pociťuje jeho lehčí symptomy jako bolesti a otoky břicha, pocity plnosti, nevolnost a zvracení. Kvůli hormonální léčbě (farmakoterapii) se rovněž mohou tvořit cysty, vzácně dojít k poškození střev a cév a u dětí se zvyšuje riziko vrozených vad.


Se všemi možnými riziky vás blíže seznámí ošetřující lékař. Nestrachujte se však předčasně, až v 90 % případů se lékařům dnes daří neplodnost vyléčit. V ČR najdete kolem 30 center zaměřených na její léčbu. I kdyby váš typ neplodnosti léčitelný nebyl, IVF je moderní metoda, která přinesla vytouženého a zdravého potomka  mnoha párům po celém světě. O veškerých podrobnostech se poraďte se svým lékařem.

Vydáno: 13.10.2012 | 
Přečteno: 4339x | 
Autor: ondra
 | Hodnocení:

Komentáře rss


, Oplodnění odpovědět
Dobrý den přeji, chtěla jsem se zeptat, zdali po 12 dnu oplodnění dvou vajíček, můžu začít špinit, třetí den po oplodnění jsem měla bolesti, pak to ustalo, a za pár dnů jsem cítila jako bych měla dostat měsíčky, a dnes jsem začala (zatím ) špinit. Jsem již po druhém umělém oplodnění
odpověděl(a)
Dobrý večer Ladislavo,
neznám přesně váš problém, každopádně drobné špinění nastat může. Pokud ovšem dostanete měsíčky, je něco špatně. Navštivte Vaší kliniku, kde transfér provedly.Informace

Kontakty

Hlavní partneři

Magazín o zdraví Zdraví a Sport.cz
Řešení na problémy s klouby oKloubech.cz