Poslední komentáře

Hodnocení klinik

Sanatorium RepromedaSanatorium Repromeda100%
Sanatorium RepromedaSanatorium Repromeda100%
UNICA, spol. s r.o.UNICA, spol. s r.o.100%
Arleta IVFArleta IVF100%
StellartStellart100%

Partneři

Nutribullet
dieta Ketofit
Očekáváte nový přírůstek do rodiny? Připravte pro něj krásný pokojíček! Skvěle vám k tomu poslouží barevné tapety do dětského pokoje ze zdravotně nezávadných materiálů.

Centrum asistované reprodukce IVF Praha poskytuje diskrétně darování spermatu k umělému oplodnění.
IVF KV

Facebook

Rizika IVF

Rizika IVFKaždý z Vás ví, že každá léčba v medicíně má své klady i zápory, určitá rizika, které vždy před léčbou zvažujeme a rozmýšlíme, zda léčbě podstoupit nebo ne.

V tomhle článku se zaměříme na léčbu neplodnosti, u které si řekneme její rizika. Ovšem, můžeme být klidní, protože za posledních 20 let se technika zmodernizovala a v některých činnostech tak nahradila člověka.

První z rizik se nazývá Hyperstimulace ovarií, kterásouvisí s hormony. Co Vás může zajímat je, že při ní trpíte bolestivým zvětšením ovarií, nevolností, zvracením, dehydratací a rizikem trombózy. OHSS (hyperstimulace) nastává většinou v posledním týdnu cyklu, ve kterém došlo k odběru vajíček, nebo i několik dní poté, co jsou embrya transferována zpět do dělohy. Naše medicína zná účinné metody, kterými můžeme příznaky a obtíže účinně snižovat a monitorovat až do jejich ustoupení (infuze, punkce tekutiny z dutiny břišní…). 

Nádorové onemocnění, způsobuje rakovinu, riziko je doposud neznámé, ale doposud se zdá, že je minimální. Lékaři se domnívají, že hormonálně citlivé tkáně jako např. prsa, děloha, krček a částečně i ovaria mohou být dlouhodobě ovlivněny IVF léčbou. Ovšem u žen se to zatím neprokázalo. Nikdy si ale nemůžeme být jisti, proto si před léčbou IVF nechte vyšetřit prsa a udělat stěr děložního čípku.

Komplikace při odběru vajíček

Komplikace nastávají vždy a skoro při všem, můžeme je ale předvídat a popřípadě udělat patřičné opatření. Například při odběru vajíček může dojít ke krvácení, riziku infekce, riziku prasknutí folikulu, riziku poranění struktur v pánvi nebo v dutině břišní.

Vrozené vývojové vady po IVF

Těhotenství po IVF má potenciálně zvýšený výskyt vývojových vad u plodů v porovnání s běžnou populací. Tato problematika je stále tématem odborníků.

Vícečetné těhotenství po IVF

U asistované reprodukce je běžné vícečetné těhotenství. Avšak s dvojčaty jsou spojena nemalá rizika jak pro matku, tak i pro zárodky. Zejména z tohoto důvodu jsou transferována maximálně 2 embrya, ovšem to neznamená, že u IVF je vyloučen výskyt identických dvojčat. V některých vzácných případech lze dokonce u IVF získat ze dvou embryí trojčata.
Po IVF je asi 2% riziko mimoděložního těhotenství oproti 1% riziku v běžné populaci. Riziko stoupá u žen s parciálně poškozenými vejcovody např. po zánětech.

Vydáno: 29.12.2014 | 
Přečteno: 6558x | 
Autor: ondra
 | Hodnocení:

Komentáře rss


, Vrozené vývojové vady odpovědět
Není pravda že
"Těhotenství po IVF nemá nijak zvýšený výskyt vývojových vad u plodů v porovnání s běžnou populací. " jak píšete

!odkaz smazán adminem!

Prosím upravte vaší stránku aby byla pravdivější!
Děkuji vám
icon odpověděl(a)
Velmi si vážím pane Imlauf Vašeho názoru. Pokusil jsem se článek upravit.Informace

Kontakty

Hlavní partneři

Magazín o zdraví Zdraví a Sport.cz
Řešení na problémy s klouby oKloubech.cz