Poslední komentáře

Hodnocení klinik

Sanatorium RepromedaSanatorium Repromeda100%
Sanatorium RepromedaSanatorium Repromeda100%
UNICA, spol. s r.o.UNICA, spol. s r.o.100%
Arleta IVFArleta IVF100%
StellartStellart100%

Partneři

Nutribullet
dieta Ketofit
Očekáváte nový přírůstek do rodiny? Připravte pro něj krásný pokojíček! Skvěle vám k tomu poslouží barevné tapety do dětského pokoje ze zdravotně nezávadných materiálů.

Centrum asistované reprodukce poskytuje diskrétní a bezpečné darování spermií k umělému oplodnění.
Mladý ječmen špičkové kvality za bezkonkurenční cenu
IVF KV

Facebook

Relaxace před oplodněním

Relaxace před oplodněnímTouha po dítěti a intenzívní snažení o otěhotnění mnohdy vede k nepříznivým psychickým stavům a z fyzických projevů lásky se stává povinnost.

Zejména muži systematické načasování pohlavního styku nenesou vždy s pochopením. Mezi partnery by měla vládnout souhra, měli by si být vzájemnou oporou. Stres z dlouhodobých neúspěšných pokusů o početí se nepříznivě promítá do samotného oplodnění.

Uvolněná atmosféra

Je důležité, aby partnerský sex byl nadále chápán jako projev vzájemné lásky a ne jako povinná plánovaná činnost v přesně stanovený den a hodinu. Raději si na toto období zorganizujte příjemný odpočinkový prodloužený víkend nebo dovolenou v klidném prostředí a vychutnejte si  uvolněnou atmosféru bez každodenní rutiny. Změna prostředí oběma partnerům jen prospěje. Pro muže ovšem nedoporučujeme pobyt v horkém prostředí (opalování, saunování, horká lázeň). Zvýšená teplota totiž nepříznivě ovlivňuje množství a funkce spermií.

Cvičení

Relaxační techniky může žena zahrnout do svého denního programu. Kurzy jógy, pilates nebo populárního tai-či jsou rozšířené po celé republice a jsou tak dostupné všem. Kromě psychického uvolnění napomáhá cvičení ke zpevnění svalů v oblasti pánve a bederní páteře důležité pro úspěšné těhotenství a následný porod. Specializované cviky na podporu otěhotnění ženu naučí vyškolená instruktorka podle Ludmily Mojžíšové, jejíž metoda slaví velké úspěchy.

Bez stresu

Stres u žen mnohdy způsobuje nesprávnou funkci podvěsku mozkového (hypofýzy) a to v takové míře, že dochází k hormonálním změnám znemožňujícím ovulaci. V období snahy o oplodnění je tedy psychická pohoda ženy velmi důležitá. Partner sehrává ve ztahu náročnou roli, jeho podpora je klíčovým prvkem. V případech, kdy své psychické problémy nemohou páry vyřešit samy, je vhodná návštěva u psychologa se specializací na problematiku okolo oplodnění. Rada odborníka znalého situace je k nezaplacení.

Během dlouhé cesty vedoucí k vytouženému dítěti intenzivně pečujte o svou duševní hygienu, vše se bude zdát snažší.

Vydáno: 12.10.2012 | 
Přečteno: 2044x | 
Autor: ondra
 | Hodnocení:

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.Informace

Kontakty

Hlavní partneři

Magazín o zdraví Zdraví a Sport.cz
Řešení na problémy s klouby oKloubech.cz