Poslední komentáře

Hodnocení klinik

Sanatorium RepromedaSanatorium Repromeda100%
Sanatorium RepromedaSanatorium Repromeda100%
UNICA, spol. s r.o.UNICA, spol. s r.o.100%
Arleta IVFArleta IVF100%
StellartStellart100%

Partneři

Nutribullet
dieta Ketofit
Očekáváte nový přírůstek do rodiny? Připravte pro něj krásný pokojíček! Skvěle vám k tomu poslouží barevné tapety do dětského pokoje ze zdravotně nezávadných materiálů.

Centrum asistované reprodukce poskytuje diskrétní a bezpečné darování spermií k umělému oplodnění.

Facebook

Průběh umělého oplodnění

Průběh umělého oplodněníSnažíte se s partnerem otěhotnět, ale stále neúspěšně? Vyzkoušela jste už několik „zkušených“ rad, které nezabrali? Pak je tady možnost určená přesně pro Vás.

Vědci totiž objevili metodu umělého oplodnění s názvem IVF, kde proces spojení vajíčka a spermie probíhá v laboratorních podmínkách. Je určena pro každý pár, a proto se ničeho nebojte a zkuste tuhle možnost., určitě bude stát za to.

Metoda IVF nabízí větší naději:

 • pro ženy pod 45 let,
 • alespoň jeden vaječník a děloha jsou funkční,
 • ve spermiogramu muže jsou prokázány spermie, nebo jsou alespoň tvořeny ve varlatech.

Jak IVF probíhá?

Nejprve se ženě po hormonální stimulaci odeberou vajíčka, které se poté spojí v živném roztoku s mužskými spermiemi. Pokud bude oplození úspěšné, vajíčka, popřípadě embrya se vloží do dělohy ženy. Pak už to chce jenom trpělivost, a jestliže se jedno vajíčko z mnoha zanoří, tak může začít těhotenství a máte téměř vyhráno. Takhle to vypadá opravdu jednoduše, ale realita je ovšem jiná.

Jednotlivé fáze IVF

 • Podpora růstu vajíčka

Šance na úspěšné zahnízdění embrya je podstatně vyšší, pokud je odebráno více vajíček, aby se mohlo vyvinout alespoň jedno, které je toho skutečně schopno. Do dělohy se přenáší 1 až 3 (nejčastěji 2) embrya. Snažíme se zvětšit počet vajíček díky ovariální stimulaci léky ze skupiny hormonů. Jako první se podávají GnRH analoga. Těmi se zastaví tělu vlastní hormonální produkce a další pochody se pak mohou lépe ovládat. Dále následuje vlastní stimulace vaječníků dávkou hormonů.

 • Vyvolání ovulace

Pokud se poštěstí a ultrazvuk a hormonální analýza prokážou vhodné podmínky, začne se injekcí hCG (lidský choriový gonadotropin) vyvolávat ovulace. Odběr se provádí o 2 dny později.

 • Odběr vajíček

Punkce se provádí pod ultrazvukovou kontrolou. Nemůžeme dopředu předpovědět, kolik bude získaných vajíček, záleží na organismu každého ženy. Pokud při výkonu nenastanou žádné komplikace, žena odchází ještě tentýž den domů. 

 • Příprava spermií a oplození

Jakmile odebereme vajíčko, je důležité, abychom měli připravené sperma. Sperma je v laboratoři zpracováno, tedy vyčištěno a shromážděno. U klasického IVF se spermie přidají do média k vajíčkům po 3 až 6 hodinách. Na jedno vajíčko se použije asi 100 000 spermií. Po 24 hodinách se vyzkouší, jestli došlo k oplození a po dalších 24 hodinách může být embryo (nebo embrya) přeneseno.

 • Přenos embryí

Teď už se můžeme pomalu radovat. Embrya se pomocí katétru vstříknou do dělohy. Tento zákrok je naprosto bezbolestný.

 • Těhotenství

Za 2 týdny po přenosu následuje hormonální analýza a ultrazvukové vyšetření pro potvrzení těhotenství. Kontrolu průběhu těhotenství má na starosti ošetřující gynekolog.

Šance na otěhotnění je 25- 30%. A po 35. roce věku se šance spíše snižují. Zajisté tady hrají roli i určitá rizika. Pár si jich vyjmenujeme:

 • Pokud přeneseme 2- 3 embrya, šance se samozřejmě zvyšuje, ale taky můžeme docílit toho, že porodíme dvojčata či trojčata, a to se ne každé ženě může líbit.
 • Léky sloužící k podpoře vyzrávání vajíček mohou vyvolat přehnanou stimulaci vaječníků. To někdy vede k silným bolestem v podbřišku, které je nutno léčit.

Jestliže tedy chcete otěhotnět, tak Vám radím jediné, pořádně si tuhle metodu IVF promyslete. Má své klady i zápory, ostatně jako všechny chemické procesy. Nic není zaručeno, ale za „pokus“ to stojí. Třeba se Vám to povede a pak už Vám nezbývá nic jiného, než slavit narozeniny svého syna či dcery. Přeji Hodně štěstí.

Vydáno: 9.10.2012 | 
Přečteno: 3910x | 
Autor: ondra
 | Hodnocení:

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.Informace

Kontakty

Hlavní partneři

Magazín o zdraví Zdraví a Sport.cz
Řešení na problémy s klouby oKloubech.cz