Poslední komentáře

Hodnocení klinik

Sanatorium RepromedaSanatorium Repromeda100%
Sanatorium RepromedaSanatorium Repromeda100%
UNICA, spol. s r.o.UNICA, spol. s r.o.100%
Arleta IVFArleta IVF100%
StellartStellart100%

Partneři

Neovize.cz | Profil
Duovize.cz | Profil
Detskeoci.cz | Profil
Skin Care Liberec
Perfectclinic.cz | Profil
Uem.cz | Profil

Očekáváte nový přírůstek do rodiny? Připravte pro něj krásný pokojíček! Skvěle vám k tomu poslouží barevné tapety do dětského pokoje ze zdravotně nezávadných materiálů.

Centrum asistované reprodukce poskytuje diskrétní a bezpečné darování spermií k umělému oplodnění.
Mladý ječmen špičkové kvality za bezkonkurenční cenu
IVF KV

Facebook

Podceňování zánětů močových cest se může nevyplatit

Podceňování zánětů močových cest se může nevyplatitNepříjemný problém, se kterým se během života potká většina žen. Řeč je o zánětech močových cest. V naprosté většině případů je onemocnění vyvoláno bakterií Escherichia coli. Ta je doma v našem zažívacím traktu, kde se stará o to, aby ve střevech zůstávala zachována rovnováha, a brání přemnožení nebezpečných druhů bakterií.

Problém nastane, pokud se tato bakterie dostane do močového ústrojí. Tím se zároveň dostáváme k prevenci – jak zánětům močových cest co nejúčinněji předcházet.

Důležitý je především dostatečný přísun tekutin, tedy alespoň doporučované dva litry denně. Pokud málo pijeme, bakterie mají svůj život v močovém ústrojí usnadněný. Usadí se zde a začínají se množit. Proto je důležité  močový měchýř co nejčastěji proplachovat. Samozřejmostí pak je dbát také na intimní hygienu.

V lékárnách si můžete zakoupit celou řadu urologických čajů, často se používají také přípravky z brusinek. Mějte ale na paměti, že všechny tyto prostředky vám v případě propuknutí nemoci pouze částečně uleví, k plnému vyléčení ale stačit nebudou. Na plně propuklý zánět močového měchýře budou potřeba antibiotika. Urologickými čaji je ale možné onemocnění odvrátit v jeho úplném začátku. Stejně tak vyplatí čaje podpůrně užívat i při samotné léčně, kdy je také důležité hodně pít.

A proč se nevyplácí záněty močových cest podceňovat? U neléčených pacientů se infekce postupně dostává až k ledvinám, kde může způsobit jejich vážnou infekci.  Záněty ledvin, které se projevují vysokými teplotami a bolestmi v oblasti beder, se léčí i několik týdnů a mohou vést k oslabení činnosti ledvin. Při vážnějším průběhu nemoci je proto často nutná i hospitalizace.

Je proto důležité zánětům močových cest předcházet, a pokud již tento problém nastane, odhalit jej co nejdříve a bez odkladů nasadit potřebnou léčbu. Záněty močových cest se projevují častějším nucením k močení, při kterém můžete cítit nepříjemné pálení či řezání. Výjimečně se v moči může objevit i menší množství krve. V takovém případě je vždy nutné zamířit k lékaři. Samotné záněty močových cest, byť jsou nepříjemné, nejsou nebezpečné. Je ale potřeba vyloučit jiná závažnější onemocnění a také předejít případné infekci ledvin.

Vydáno: 6.12.2012 | 
Přečteno: 2647x | 
Autor: ondra
 | Hodnocení:

Komentáře rss


, Brusinky odpovědět
Na zánět močových cest používám s velkým úspěchem brusinky. Mají výborné antibakteriální účinky!Informace

Kontakty

Hlavní partneři

Magazín o zdraví Zdraví a Sport.cz
Řešení na problémy s klouby oKloubech.cz