Poslední komentáře

Hodnocení klinik

Sanatorium RepromedaSanatorium Repromeda100%
Sanatorium RepromedaSanatorium Repromeda100%
UNICA, spol. s r.o.UNICA, spol. s r.o.100%
Arleta IVFArleta IVF100%
StellartStellart100%

Partneři

Nutribullet
dieta Ketofit
Očekáváte nový přírůstek do rodiny? Připravte pro něj krásný pokojíček! Skvěle vám k tomu poslouží barevné tapety do dětského pokoje ze zdravotně nezávadných materiálů.

Centrum asistované reprodukce poskytuje diskrétní a bezpečné darování spermií k umělému oplodnění.

Facebook

Podceňování zánětů močových cest se může nevyplatit

Podceňování zánětů močových cest se může nevyplatitNepříjemný problém, se kterým se během života potká většina žen. Řeč je o zánětech močových cest. V naprosté většině případů je onemocnění vyvoláno bakterií Escherichia coli. Ta je doma v našem zažívacím traktu, kde se stará o to, aby ve střevech zůstávala zachována rovnováha, a brání přemnožení nebezpečných druhů bakterií.

Problém nastane, pokud se tato bakterie dostane do močového ústrojí. Tím se zároveň dostáváme k prevenci – jak zánětům močových cest co nejúčinněji předcházet.

Důležitý je především dostatečný přísun tekutin, tedy alespoň doporučované dva litry denně. Pokud málo pijeme, bakterie mají svůj život v močovém ústrojí usnadněný. Usadí se zde a začínají se množit. Proto je důležité  močový měchýř co nejčastěji proplachovat. Samozřejmostí pak je dbát také na intimní hygienu.

V lékárnách si můžete zakoupit celou řadu urologických čajů, často se používají také přípravky z brusinek. Mějte ale na paměti, že všechny tyto prostředky vám v případě propuknutí nemoci pouze částečně uleví, k plnému vyléčení ale stačit nebudou. Na plně propuklý zánět močového měchýře budou potřeba antibiotika. Urologickými čaji je ale možné onemocnění odvrátit v jeho úplném začátku. Stejně tak vyplatí čaje podpůrně užívat i při samotné léčně, kdy je také důležité hodně pít.

A proč se nevyplácí záněty močových cest podceňovat? U neléčených pacientů se infekce postupně dostává až k ledvinám, kde může způsobit jejich vážnou infekci.  Záněty ledvin, které se projevují vysokými teplotami a bolestmi v oblasti beder, se léčí i několik týdnů a mohou vést k oslabení činnosti ledvin. Při vážnějším průběhu nemoci je proto často nutná i hospitalizace.

Je proto důležité zánětům močových cest předcházet, a pokud již tento problém nastane, odhalit jej co nejdříve a bez odkladů nasadit potřebnou léčbu. Záněty močových cest se projevují častějším nucením k močení, při kterém můžete cítit nepříjemné pálení či řezání. Výjimečně se v moči může objevit i menší množství krve. V takovém případě je vždy nutné zamířit k lékaři. Samotné záněty močových cest, byť jsou nepříjemné, nejsou nebezpečné. Je ale potřeba vyloučit jiná závažnější onemocnění a také předejít případné infekci ledvin.

Vydáno: 6.12.2012 | 
Přečteno: 2766x | 
Autor: ondra
 | Hodnocení:

Komentáře rss


, Brusinky odpovědět
Na zánět močových cest používám s velkým úspěchem brusinky. Mají výborné antibakteriální účinky!Informace

Kontakty

Hlavní partneři

Magazín o zdraví Zdraví a Sport.cz
Řešení na problémy s klouby oKloubech.cz