Poslední komentáře

Hodnocení klinik

Sanatorium RepromedaSanatorium Repromeda100%
Sanatorium RepromedaSanatorium Repromeda100%
UNICA, spol. s r.o.UNICA, spol. s r.o.100%
Arleta IVFArleta IVF100%
StellartStellart100%

Partneři

Nutribullet
dieta Ketofit
Očekáváte nový přírůstek do rodiny? Připravte pro něj krásný pokojíček! Skvěle vám k tomu poslouží barevné tapety do dětského pokoje ze zdravotně nezávadných materiálů.

Centrum asistované reprodukce IVF Praha poskytuje diskrétně darování spermatu k umělému oplodnění.
IVF KV

Facebook

Nemůžete otěhotnět? Pozor na syndrom polycystických vaječníků způsobující neplodnost

Nemůžete otěhotnět? Pozor na syndrom polycystických vaječníků způsobující neplodnost

Neplodnost mužů patří mezi stále více se objevují příčiny toho, proč nemůžou mít páry děti, ovšem v našem článku se budeme věnovat nepříliš známé nemoci, které se věnuje pouze některý magazín o zdraví a jedná se o syndrom polycystických vaječníků, jenž postihuje ženy.

 

Nemoc vaječníků se představuje

Polycystický vaječník je na rozdíl od zdravého vaječníku větší a to až několikanásobně, zrovna tak je na něm výrazně více folikulů a jsou ve tvaru náhrdelníku. Navzdory tomu je problém tento syndrom objevit při klasickém vyšetření ultrazvukem a diagnóza bývá stanovena až při laparoskopickém vyšetření a to buď cílené laparoskopii, nebo během operačního zákroku.

Bohužel se zřejmě jedná o dědičnou chorobu, jejíž příčiny nejsou doposud zcela vyjasněné, ale nejčastěji se jako důvod nemoci skloňuje nerovnováha produkce mužských a ženských hormonů v těle ženy.

 

Hlavní projevy syndromu polycystických vaječníků

  • nepravidelná menstruace nebo její úplná absence
  • během menstruace neprobíhá ovulace
  • zvýšená hladina mužského testosteronu v organismu ženy
  • zvětšené vaječníky s výskytem cyst

 

Možnosti léčby polycystických vaječníků

Mezi nejčastější léčbu poruchy plodnosti způsobené tímto syndromem patří laparoskopická operace, při které dojde k nápravě vaječníků a odstranění cyst. Dále se může postupovat odstraněním výše uvedených projevů, tedy vyřešení nadměrné produkce mužského hormonu, napravení nepravidelné menstruace apod.. Důležitá je také spolupráce ženy, která by měla pravidelně cvičit a zdravě jíst.

 

Tento syndrom by se neměl podceňovat ani z toho důvodu, že zvyšuje pravděpodobnost dalších závažných chorob, přičemž jmenovat můžeme rakovinu dělohy, cukrovku, zvýšené riziko kardiovaskulární systému – zejména kornatění tepen a kožní problémy, vyloučit nejde ani rakovina – nádor vaječníku a často se vyskytuje i  nutnost intenzivní péče o novorozence po porodu, pokud se vůbec otěhotnění navzdory zvýšené šanci na neplodnost povede.

Vydáno: 9.05.2015 | 
Přečteno: 3967x | 
Autor: ondra
 | Hodnocení:

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.Informace

Kontakty

Hlavní partneři

Magazín o zdraví Zdraví a Sport.cz
Řešení na problémy s klouby oKloubech.cz