Poslední komentáře

Hodnocení klinik

Sanatorium RepromedaSanatorium Repromeda100%
Sanatorium RepromedaSanatorium Repromeda100%
UNICA, spol. s r.o.UNICA, spol. s r.o.100%
Arleta IVFArleta IVF100%
StellartStellart100%

Partneři

Nutribullet
dieta Ketofit
Očekáváte nový přírůstek do rodiny? Připravte pro něj krásný pokojíček! Skvěle vám k tomu poslouží barevné tapety do dětského pokoje ze zdravotně nezávadných materiálů.

Centrum asistované reprodukce poskytuje diskrétní a bezpečné darování spermií k umělému oplodnění.

Facebook

Léčba mužské neplodnosti

Léčba mužské neplodnostiPříčiny a způsoby léčby mužské neplodnosti.

Problém s oplodněním je až z 25% na straně muže. Stejně jako u žen, je šance na léčbu podstatně vyší, když se správně diagnostikuje problém. Mužskou neplodnost řeší urologie.

Luxus a blahobyt dnešní doby má i své stinné stránky. Přináší stále menší počet zdravých spermií u mužů. Což způsobuje klesající počet přirozeně početých dětí. Za všemi problémy pravděpodobně stojí všude přítomné chemikálie, které se dostávají do vody, země...

Nejčastější problémy související s neplodností muže

Nekvalitní spermie - znamená nízký počet zdravých pohyblivých spermií, které jsou schopné oplodnit vajíčko. Ve většině případů stačí změna životního stylu. Zaměřit se na pestrou stravu (vyšší obsah vitamínů), omezit kouření, nadměrné pití alkoholu, stres a fyzickou námahu. Změna se začne projevovat až po cca 1 měsíci.

Varlata - přehřívání varlat (už od 36,5°C) způsobuje snížený počet kvalitních spermií. Proto jsou varlata umístěny "venku" aby byly pěkně v chladu při 32°C. Nedoporučuje se nosit těsné spodní prádlo, umísťovat notebook na klín... Dalšími problémy mohou být na základě zánětů, nedostatečného vývoje pohlavních žláz...

Kolik má mít zdravý jedinec ejakulátu? Po dvou dnech abstinence by měl mít cca 3 ml ejakulátu. Ejakulát obsahuje: cukr(fruktóza), kyselina askorbová, flaviny, kyselou fosfatázu, zinek, ergothionein, fosforylcholin... V ejakulátu je kolem 100.000.000 spermií. Pokud klesne počet spermií pod 20.000.000 tak jsou neplodní. Zjišťuje se pomocí spermiogramu.  Zajímavostí je rychlost spermie 3mm/minutu. To znamená, že už za necelou hodinu může jedna z nich oplodnit vajíčko.

Jak předcházet mužské neplodnosti

Primárem zdravého těla je zdravý životní styl. Nekouřit, nepít alkohol, bezpečný sex, omezit stres a nadměrnou fyzickou námahu. Zvýšit příjem vitamínů C, kyselinu listovou a B12, zinek... Omezte těsné oblečení kolem varlat.

Vydáno: 4.10.2012 | 
Přečteno: 2415x | 
Autor: ondra
 | Hodnocení:

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.Informace

Kontakty

Hlavní partneři

Magazín o zdraví Zdraví a Sport.cz
Řešení na problémy s klouby oKloubech.cz