Poslední komentáře

Hodnocení klinik

Sanatorium RepromedaSanatorium Repromeda100%
Sanatorium RepromedaSanatorium Repromeda100%
UNICA, spol. s r.o.UNICA, spol. s r.o.100%
Arleta IVFArleta IVF100%
StellartStellart100%

Partneři

Nutribullet
dieta Ketofit
Očekáváte nový přírůstek do rodiny? Připravte pro něj krásný pokojíček! Skvěle vám k tomu poslouží barevné tapety do dětského pokoje ze zdravotně nezávadných materiálů.

Centrum asistované reprodukce IVF Praha poskytuje diskrétně darování spermatu k umělému oplodnění.
IVF KV

Facebook

Látky, které ovlivňuji těhotenství

Látky, které ovlivňuji těhotenstvíVíte, že skladba Vašeho jídelníčku přímo ovlivňuje početí i průběh těhotenství?

Odborníci doporučují zařadit do jídelníčku ženy látky obsahující vitamíny B a E, aminokyseliny, kyselina listová a minerály, které jsou potřebné pro správnou rovnováhu organismu. Najdete je v běžných potravinách. Stačí jíst častěji plnotučné jogurty s cereáliemi, čaj si sladit medem, jíst více zeleniny a ovoce...

Vitamín B a kyselinu listovou najdete v listové zelenině (pro maximální účinek doporučuji konzumovat zeleninu čerstvou). Chrání nervový systém před vývojovými vadami.

Vitamín C je obsažen v ovoci. Vitamín E najdete v olejích, ořeších a semenech (vlašský ořech, para, mandle, slunečnicové a dyňové semena). Mezi nejzajímavější kladné vlastnosti jsou antioxidační účinky.

Zinek, Vápník a Selen najdete v masu, obilných kličkách, ovesných vločkách, kvasnicích, semena dýně, mléčné výrobky... Jsou nezbytné pro správné fungování lidského organismu.

Samozřejmě, že pro organismus je důležitá správná životospráva. Dostatečný spánek, v rozumné míře fyzická aktivita, psychická pohoda, omezit kouření a pití alkoholu.


Největší nepřátele plodnosti:

Mezi největšího nepřátele ženské plodnosti, se kterými se běžně potkáváme, patří alkohol a kofein. I malé množství alkoholu snižuje plodnost o významné procento. Stejně, tak ranní šálek kávy, který zvyšuje riziko potratu v raném období těhotenství. Maximální dávka by neměla přesáhnout 2 kávy za den. Alkoholu - 4 dl vína či 1 litr piva. 
Mezi negativní látky patří rtuť, která je obsažená v mořských rybách. Větší množství rtuti může způsobit vrozené vady plodu a působit na reprodukční cyklus.

Vydáno: 25.02.2013 | 
Přečteno: 3160x | 
Autor: ondra
 | Hodnocení:

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.Informace

Kontakty

Hlavní partneři

Magazín o zdraví Zdraví a Sport.cz
Řešení na problémy s klouby oKloubech.cz