Poslední komentáře

Hodnocení klinik

Sanatorium RepromedaSanatorium Repromeda100%
Sanatorium RepromedaSanatorium Repromeda100%
UNICA, spol. s r.o.UNICA, spol. s r.o.100%
Arleta IVFArleta IVF100%
StellartStellart100%

Partneři

Nutribullet
dieta Ketofit
Očekáváte nový přírůstek do rodiny? Připravte pro něj krásný pokojíček! Skvěle vám k tomu poslouží barevné tapety do dětského pokoje ze zdravotně nezávadných materiálů.

Centrum asistované reprodukce IVF Praha poskytuje diskrétně darování spermatu k umělému oplodnění.
IVF KV

Facebook

Křečové žíly a těhotenství - jejich příčiny, příznaky a léčba

Křečové žíly a těhotenství - jejich příčiny, příznaky a léčbaU každé ženy, které se podaří otěhotnět, se bohužel můžou objevit různé zdravotní komplikace během těhotenství, přičemž mezi velmi časté problémy patří křečové žíly, známé též jako varixy.

Co může vznik nebo zhoršení křečových žil podpořit

Není náhoda, že ženy trpí na křečové žíly až 2x častěji, než muži, jelikož právě námi zmíněné těhotenství patří k období, kdy se můžou více projevit. Další příčinou jsou ženské hormony a genetické dispozice, proto zejména pokud se objeví kombinace genetické výbavy a těhotenství, je vznik křečových žil více než pravděpodobný. Nemalou roli při vzniku křečových žil hraje i nadváha, proto pokud máte křečové žíly v rodině a chystáte se otěhotnět, zkuste nejprve shodit nadbytečné kilogramy, k čemuž vám můžou pomoci tyto informace o tom, jak zhubnout.

Příznaky křečových žil

  • pocit těžkých nohou
  • křeče v nohou
  • modravé až fialové a rozšířené žíly vystouplé na povrch
  • pocit mravenčení
  • otoky
  • bolesti v oblasti, kde se křečové žíly objevují

Léčba křečových žil

Léčbou první volby je u křečových žil užívání venofarmak, léků, které zvyšují pružnost a pevnost cévního systému, k tomu se doporučuje nosit stahující punčochy. Zapomenout byste neměli ani na pravidelnou konzumaci pohanky, která obsahuje rutin, jenž zlepšuje stav cév. Pokud jste těhotná, vždy na to upozorněte lékaře, aby to zohlednil v předepisovaném léku, neboť určité druhy léků nejsou v době těhotenství vhodné.

Pokud se problémy zhoršují, nastupuje chirurgické řešení křečových žil, které vám nabídne běžné oddělení chirurgie nebo vysvětlí tato plastická chirurgie, záleží na vás, co si vyberete. Existuje vícero metod, nejčastější je sklerotizace, což se děje hlavně u menších žilek anebo odstranění hlavních žilních kmenů.

Křečové žíly vzniklé během těhotenství nepodceňuje

Varixy se rozhodně nevyplatí podceňovat, protože komplikací křečových žil nejenom během těhotenství může vzniknout poměrně hodně, přičemž jmenovat můžeme například povrchový zánět žil, bércové vředy nebo i hluboký zánět žil.

Mezi nejvíce obávané důsledky křečových žil patří vznik krevní sraženiny, jenž může být příčinou plicní embolie a okamžitého ohrožení na životě.

Vydáno: 5.05.2015 | 
Přečteno: 3691x | 
Autor: ondra
 | Hodnocení:

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.Informace

Kontakty

Hlavní partneři

Magazín o zdraví Zdraví a Sport.cz
Řešení na problémy s klouby oKloubech.cz