Poslední komentáře

Hodnocení klinik

Sanatorium RepromedaSanatorium Repromeda100%
Sanatorium RepromedaSanatorium Repromeda100%
UNICA, spol. s r.o.UNICA, spol. s r.o.100%
Arleta IVFArleta IVF100%
StellartStellart100%

Partneři

Nutribullet
dieta Ketofit
Očekáváte nový přírůstek do rodiny? Připravte pro něj krásný pokojíček! Skvěle vám k tomu poslouží barevné tapety do dětského pokoje ze zdravotně nezávadných materiálů.

Centrum asistované reprodukce IVF Praha poskytuje diskrétně darování spermatu k umělému oplodnění.
IVF KV

Facebook

Kdy už je na umělé oplodnění pozdě

Kdy už je na umělé oplodnění pozděVíte, kdy je už na umělé oplodnění pozdě? Kdy hrozí vysoké procento rizik...

Existuje spousta rodin, které měli děti ve velmi pokročilém věku. Však i moje známá měla dítě v 55 letech. S přibývajícím věkem stoupá i počet rizik, které přímo i nepřímo ovlivňují zdraví dítěte i ženy.

Čím je žena starší, bývají vajíčka méně kvalitní a tím klesá pravděpodobnost otěhotnění. V potaz se musí vzít také zdravotní stav ženy, která chce otěhotnět. Těhotenství je nesmírně náročné na ženský organismus.

V případě, že věk ženy přesáhne přes 40, klesá pravděpodobnost otěhotnění na 5%. Na specializovaných klinikách řeší tento problém pomocí vajíček od dárkyň. Orientační ceník oocytů.

Odborníci většinou starším klientkám doporučují se zamyslet nad otěhotněním v pozdním věku. U žen, které mají komplikace a chtějí podstoupit mimotělní oplodnění je hraniční věk 49 let. Pouze ženám do věku 39 let je tento zákrok hrazen zdravotní pojišťovnou.

Stejně jako moje známá, tak i ostatní ženy by měli dobře promyslet, zda je vhodné mít v tolika letech ještě dítě. Může se stát, že rodiče se nedožijí ani dospělosti dítěte a tím mu zkomplikovat život.

Vydáno: 7.01.2015 | 
Přečteno: 4896x | 
Autor: ondra
 | Hodnocení:

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.Informace

Kontakty

Hlavní partneři

Magazín o zdraví Zdraví a Sport.cz
Řešení na problémy s klouby oKloubech.cz