Poslední komentáře

Hodnocení klinik

Sanatorium RepromedaSanatorium Repromeda100%
Sanatorium RepromedaSanatorium Repromeda100%
UNICA, spol. s r.o.UNICA, spol. s r.o.100%
Arleta IVFArleta IVF100%
StellartStellart100%

Partneři

Nutribullet
dieta Ketofit
Očekáváte nový přírůstek do rodiny? Připravte pro něj krásný pokojíček! Skvěle vám k tomu poslouží barevné tapety do dětského pokoje ze zdravotně nezávadných materiálů.

Centrum asistované reprodukce IVF Praha poskytuje diskrétně darování spermatu k umělému oplodnění.
IVF KV

Facebook

Jakou kliniku k umělému oplodnění vybrat

Jakou kliniku k umělému oplodnění vybrat Výběr správné kliniky Vám značně ovlivní šance na početí dítěte.

Neplodnost se bohužel stává rozšířeným problémem. V České republice se počet neplodných párů odhaduje mezi 10 – 15 %. Nejprve si ale ujasněme, co je to vlastně neplodnost. Hovoříme o ní tehdy, zda se páru nedaří více než rok intenzivního snažení (samozřejmě při nechráněném styku) počít dítě nebo ho donosit.

Asi 10 – 25 % párů na celém světě trpí tzv. sekundární neplodností, tzn. neschopností počít druhé a další dítě. U žen je neplodnost většinou způsobena poškozením nebo uzavřením vejcovodů, hormonálními poruchami nebo problémy s uhnízděním vajíčka, u mužů nízkou kvalitou spermatu, blokací chámovodů či chromozomální poruchou spermií.

Nevěšte však hlavu, pokud se vám po více než roce snahy stále ještě nepodařilo počít. V ČR se odhaduje úspěšnost léčby neplodnosti kolem 40 – 50 %. Nejčastěji se neplodnost řeší metodou umělého oplodnění (IVF – in vitro fertilizace) tedy asistovanou reprodukcí (jedná se mimotělní oplodnění ve zkumavce). U nás pojišťovny proplácí první 3 cykly, je určená pro ženy od 18 do 39 let a dnes o ni mohou požádat i nesezdané páry.

Kliniky a centra pro léčbu neplodnosti v ČR

V ČR existuje několik desítek center pro léčbu neplodnosti a klinik reprodukční medicíny. Alespoň jedno centrum najdeme již v každém kraji, takže můžete vybírat jak podle místa bydliště tak podle referencí. Ty však mohou být subjektivní, protože každému vyhovuje jiný přístup a všude jsou spokojené i nespokojené ženy (páry). Někomu IVF vyjde hned, jinému později. Mezi zavedená česká centra však patří hlavně Iscare, Pronatal a Gennet v Praze, Repromeda, Unica a Helios v Brně nebo CRM ve Zlíně. Centra asistované reprodukce (zkráceně CAR) bývají také součástí větších nemocnic. Pro bližší info navštivte jejich webové stránky či danou kliniku osobně nebo se poraďte s maminkami, které problém neplodnosti (úspěšně) řešily.

Vydáno: 24.04.2014 | 
Přečteno: 5090x | 
Autor: ondra
 | Hodnocení:

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.Informace

Kontakty

Hlavní partneři

Magazín o zdraví Zdraví a Sport.cz
Řešení na problémy s klouby oKloubech.cz