Poslední komentáře

Hodnocení klinik

Sanatorium RepromedaSanatorium Repromeda100%
Sanatorium RepromedaSanatorium Repromeda100%
UNICA, spol. s r.o.UNICA, spol. s r.o.100%
Arleta IVFArleta IVF100%
StellartStellart100%

Partneři

Nutribullet
dieta Ketofit
Očekáváte nový přírůstek do rodiny? Připravte pro něj krásný pokojíček! Skvěle vám k tomu poslouží barevné tapety do dětského pokoje ze zdravotně nezávadných materiálů.

Centrum asistované reprodukce poskytuje diskrétní a bezpečné darování spermií k umělému oplodnění.

Facebook

Jak ovlivnit plodnost

Jak ovlivnit plodnostPlánujete v blízké budoucnosti miminko nebo už se o něj nějaký čas snažíte a zatím se nedaří?

Nevěšte hlavu. Stres k snažšímu otěhotnění rozhodně nevede. Naopak, v tomto článku vám prozradíme několik tipů a rad, jak zvýšit plodnost a co nejdříve se dočkat vytouženého potomka.

 

 Než začnete hledat pomoc u odborníků nebo vážně uvažovat o IVF, zamyslete se, zda nezapomínáte na jednoduché, ale velmi užitečné věci jako zdravá životospráva, sport nebo relaxace. To platí pro oboje pohlaví.


Strava má vliv na váš organismus celkově. Chcete-li se vyhnout problémům s početím, hlídejte si  jídelníček ještě víc. U silnějších žen také pomůže zdravě zhubnout. Vyhýbejte se všemu, co tělo zatěžuje a nedodává mu vhodné živiny, tedy hlavně smaženým a instantním jídlům, sladkostem, alkoholu, bílé mouce...Naopak přidejte zdravé potraviny – ovoce, zeleninu, celozrnné obiloviny, zdravé tuky apod. V takovém jídelníčku pokračujte i po případném početí, ženy, které se v těhotenství stravují zdravě a vyváženě, mají menší riziko komplikací během doby těhotenství, při porodu i šestinedělí.


K správné životosprávě patří i sport. Nemusíte se dřít do úmoru, ale vybrat si alespoň pár zábavných pohybových aktivit. A jestli vás cvičení znavilo? Dopřejte si zasloužený relax – jógu, tai- chi, meditaci, strečink nebo dechová cvičení, samozřejmostí je nekouřit.


Na zvýšení plodnosti se doporučují i některé specifické sexuální polohy, hlavně ty, které umožňují hluboký průnik. Zatím však žádný výzkum nepotvrdil, jestli to má opravdu nějaký vliv. Každopádně oživením milostného žvota nic nezkazíte a je to výborné proti stresu i jako pohybová aktivita ;-)


Nezapomínejte – zdravý způsob života zvyšuje možnost přirozeného početí a narození vytouženého zdravého miminka. Hodně štěstí!

Vydáno: 13.10.2012 | 
Přečteno: 2145x | 
Autor: ondra
 | Hodnocení:

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.Informace

Kontakty

Hlavní partneři

Magazín o zdraví Zdraví a Sport.cz
Řešení na problémy s klouby oKloubech.cz