Poslední komentáře

Hodnocení klinik

Sanatorium RepromedaSanatorium Repromeda100%
Sanatorium RepromedaSanatorium Repromeda100%
UNICA, spol. s r.o.UNICA, spol. s r.o.100%
Arleta IVFArleta IVF100%
StellartStellart100%

Partneři

Nutribullet
dieta Ketofit
Očekáváte nový přírůstek do rodiny? Připravte pro něj krásný pokojíček! Skvěle vám k tomu poslouží barevné tapety do dětského pokoje ze zdravotně nezávadných materiálů.

Centrum asistované reprodukce poskytuje diskrétní a bezpečné darování spermií k umělému oplodnění.

Facebook

Co obnáší umělé oplodnění

Co obnáší umělé oplodněníInformace o lékařském postupu při umělém oplodnění.

Bohužel je téma umělého oplodnění stále více populárnější. Moderní způsob života s sebou nese vysokou daň v podobě problémů s početím u vyššího počtu párů, toužících po dítěti. Pokud se partneři snaží o zplození dítěte již více než rok, je vhodné zajít za svým lékařem a svěřit se se svými problémy. Současná medicína je v oblasti umělého oplodnění na velmi vysoké úrovni a má výborné výsledky.

Prvním krokem je důkladné vyšetření obou partnerů a zjištění příčiny neplodnosti. Je potřeba probrat veškerá závažnější onemocnění a předchozí chirurgické zásahy. Žena podstoupí gynekologická vyšetření, stěry z děložního čípku a muž projde celkovou zdravotní prohlídkou, včetně vyšetření kvality ejakulátu. Lékař výsledky testů vyhodnotí a na jejich základě doporučí vhodnou metodu. Tou může být právě umělé oplodnění.

V případě, že je partnerovo sperma schopné oplodnění ženina vajíčka, ale v důsledku překážky ze strany některého z partnerů to není fyzicky možné, provede se zanesení spermatu přímo do blízkosti děložního čípku. Tím se pravděpodobnost oplodnění vajíčka zvýší. Vlastní sperma lze použít i v případě nízkého počtu spermií technikou dělení ejakulátu. Pokud není muž schopen dodat vlastní zdravé sperma, provádí se oplodnění spermatem vhodného neznámého dárce.

Umělé oplodnění se obvykle provádí tři po sobě následující dny během ovulace. Tento proces lze opakovat 6  měsíců až celý jeden rok. Úspěšnost zákroku je závislá především na plodnosti ženy a uvádí se mezi 50 – 70%. Průběh umělého oplodnění je bezbolestný a rychlý, sperma dárce je do pochvy vpraveno za pomocí plastové trubičky. Použito je vždy několik spermií, aby se šance na oplodnění vajíčka zvýšily. Vyjímečně proto může dojít i k vícečetnému těhotenství. Celý proces probíhá na specializovaném pracovišti za dohledu kvalifikovaných odborníků.

Vydáno: 7.10.2012 | 
Přečteno: 2921x | 
Autor: ondra
 | Hodnocení:

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.Informace

Kontakty

Hlavní partneři

Magazín o zdraví Zdraví a Sport.cz
Řešení na problémy s klouby oKloubech.cz