Poslední komentáře

Hodnocení klinik

Sanatorium RepromedaSanatorium Repromeda100%
Sanatorium RepromedaSanatorium Repromeda100%
UNICA, spol. s r.o.UNICA, spol. s r.o.100%
Arleta IVFArleta IVF100%
StellartStellart100%

Partneři

Neovize.cz | Profil
Duovize.cz | Profil
Detskeoci.cz | Profil
Skin Care Liberec
Perfectclinic.cz | Profil
Uem.cz | Profil

Očekáváte nový přírůstek do rodiny? Připravte pro něj krásný pokojíček! Skvěle vám k tomu poslouží barevné tapety do dětského pokoje ze zdravotně nezávadných materiálů.

Centrum asistované reprodukce poskytuje diskrétní a bezpečné darování spermií k umělému oplodnění.
Mladý ječmen špičkové kvality za bezkonkurenční cenu
IVF KV

Facebook

Co by jste měli vědět před umělým oplodněním

Co by jste měli vědět před umělým oplodněnímJeště dříve, než přistoupíte na radu svého lékaře k umělému oplodnění, zvažte všechny náročné aspekty zákroku. Kromě psychického i fyzického vypětí, je celý průběh náročný i po finanční stránce.

Finance

Náklady na zpravidla pvní tři pokusy o umělé oplodnění hradí v základní výši vaše zdravotní  pojišťovna. Podmínkou ovšem je věk ženy méně než 40 let a provedení zákroku výhradně na  specializovaném akreditovaném středisku. Počítejte ovšem s náklady na léky, které významně napomůžou úspěšnosti zákroku, ale pojišťovny je již nehradí.

Cena za léčbu se může rovněž navýšit v případě použití metody ICSI – intracytoplazmatická  injekce spermií. Využívá se při výrazně patologickém spermiogramu, kdy se do jednoho vajíčka vpraví injekcí jedna spermie. K oplodnění vajíčka dochází in vitro (ve zkumavce).

Po vyčerpání pokusů hrazených pojišťovnou nebo při vyšším věku pacientky, si musí další zákroky a léčbu klienti hradit sami v plné výši. Cena začíná zhruba na 35.000 kč, ta je ovšem u každého reprodukčního centra jiná a významný vliv mají pochopitelně zdravotní dispozice obou klientů.

 

Úspěšnost

Úspěšnost umělého oplodnění se odvíjí zejména od věku pacientky, citlivosti na aplikované léky a závisí především na příčinách způsobujících neplodnost páru.

Nově se  při oplozování vajíčka bude moci použít vždy pouze jedna mužská spermie. Dojde tak k vyloučení nechtěných vícečetných těhotenství, které je pro rodičku, vyvíjející se embrya a potažmo i novorozence velmi rizikové.

Riziko potratu u úspěšného umělého oplodnění je srovnatelné se spontánním těhotenstvím a pohybuje se okolo 15%.

 

Pokud jste se tedy už na doporučení svého lékaře rozhodli pro umělé oplodnění, vyzbrojte se trpělivostí a finanční rezervou. Budete muset absolvovat mnohá vyšetření a svědomitě podstupovat léčbu. Rozhodně se nevzdávejte při prvním neúspěchu, vlastní dítě za trochu námahy přece stojí.

Vydáno: 24.10.2012 | 
Přečteno: 2999x | 
Autor: ondra
 | Hodnocení:

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.Informace

Kontakty

Hlavní partneři

Magazín o zdraví Zdraví a Sport.cz
Řešení na problémy s klouby oKloubech.cz