Poslední komentáře

Hodnocení klinik

Sanatorium RepromedaSanatorium Repromeda100%
Sanatorium RepromedaSanatorium Repromeda100%
UNICA, spol. s r.o.UNICA, spol. s r.o.100%
Arleta IVFArleta IVF100%
StellartStellart100%

Partneři

Nutribullet
dieta Ketofit
Očekáváte nový přírůstek do rodiny? Připravte pro něj krásný pokojíček! Skvěle vám k tomu poslouží barevné tapety do dětského pokoje ze zdravotně nezávadných materiálů.

Centrum asistované reprodukce poskytuje diskrétní a bezpečné darování spermií k umělému oplodnění.

Facebook

Co by jste měli vědět před umělým oplodněním

Co by jste měli vědět před umělým oplodněnímJeště dříve, než přistoupíte na radu svého lékaře k umělému oplodnění, zvažte všechny náročné aspekty zákroku. Kromě psychického i fyzického vypětí, je celý průběh náročný i po finanční stránce.

Finance

Náklady na zpravidla pvní tři pokusy o umělé oplodnění hradí v základní výši vaše zdravotní  pojišťovna. Podmínkou ovšem je věk ženy méně než 40 let a provedení zákroku výhradně na  specializovaném akreditovaném středisku. Počítejte ovšem s náklady na léky, které významně napomůžou úspěšnosti zákroku, ale pojišťovny je již nehradí.

Cena za léčbu se může rovněž navýšit v případě použití metody ICSI – intracytoplazmatická  injekce spermií. Využívá se při výrazně patologickém spermiogramu, kdy se do jednoho vajíčka vpraví injekcí jedna spermie. K oplodnění vajíčka dochází in vitro (ve zkumavce).

Po vyčerpání pokusů hrazených pojišťovnou nebo při vyšším věku pacientky, si musí další zákroky a léčbu klienti hradit sami v plné výši. Cena začíná zhruba na 35.000 kč, ta je ovšem u každého reprodukčního centra jiná a významný vliv mají pochopitelně zdravotní dispozice obou klientů.

 

Úspěšnost

Úspěšnost umělého oplodnění se odvíjí zejména od věku pacientky, citlivosti na aplikované léky a závisí především na příčinách způsobujících neplodnost páru.

Nově se  při oplozování vajíčka bude moci použít vždy pouze jedna mužská spermie. Dojde tak k vyloučení nechtěných vícečetných těhotenství, které je pro rodičku, vyvíjející se embrya a potažmo i novorozence velmi rizikové.

Riziko potratu u úspěšného umělého oplodnění je srovnatelné se spontánním těhotenstvím a pohybuje se okolo 15%.

 

Pokud jste se tedy už na doporučení svého lékaře rozhodli pro umělé oplodnění, vyzbrojte se trpělivostí a finanční rezervou. Budete muset absolvovat mnohá vyšetření a svědomitě podstupovat léčbu. Rozhodně se nevzdávejte při prvním neúspěchu, vlastní dítě za trochu námahy přece stojí.

Vydáno: 24.10.2012 | 
Přečteno: 3116x | 
Autor: ondra
 | Hodnocení:

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.Informace

Kontakty

Hlavní partneři

Magazín o zdraví Zdraví a Sport.cz
Řešení na problémy s klouby oKloubech.cz